IDEA AKCJI

WSPÓLNIE TWORZYMY BIBLIOTEKĘ MARZEŃ, KTÓRA  POMOŻE ODKRYĆ DZIECIAKOM WSZECHŚWIAT POZA GRANICAMI DOMU DLA DZIECI.

PWW_IDEA AKCJIMam nadzieję, że nasza działalność nie zatrzyma się tylko na tej placówce, ale będzie mogła zachęcać i uświadamiać dzieci również w innych Domach Dziecka, ponieważ książki i wyzwalana przez nie wyobraźnia jest niezbędna w naszym codziennym życiu, by pokazywać nam, możliwości, szanse oraz poszerzać horyzonty.

Dzięki czytaniu uczymy się myślenia oraz wyrażania naszych myśli, dzielenia się pomysłami oraz wymieniania poglądami. Bohaterowie książek uczą nas cierpliwości oraz empatii podczas śledzenia ich przygód i przeżywania ich razem z nimi, pokazują nam i skłaniają do przemyśleń o tym co dobre, a co złe oraz czym powinniśmy kierować się przy podejmowaniu decyzji. Książka jest naszym towarzyszem w samotności, pozwala nam się wyciszyć i poznać samego siebie poprzez analizę i porównanie swoich działań. Na koniec książka jest niezbędna do pogłębiania swojej wiedzy, nawet tej potrzebnej do codziennego odrabiania lekcji.

Dzięki tym wszystkim zaletom i cechom książki są fundamentalnym warunkiem naszego rozwoju na wszystkich płaszczyznach, który najintensywniej kształtuje nas w dzieciństwie. Dlatego wszyscy powinni mieć możliwość do sięgnięcia po książkę i odkrycia w niej choćby małej cząstki samego siebie i otaczającego nas wszechświata.